%10 Mübalağa

31 Temmuz 2012

Badminton ‘da ilk kez bir galibiyet alan Türk sporcu olarak tarih yazan Neslihan az sonra Koreli rakibinin karşısına çıkacak sayın seyirciler. Neslihan’dan madalya bekliyoruz. Tarih yazmaya devam etsin istiyoruz. Çok ama çok umut veren bir sporcumuz. Hadi Neslihan! İyi bir maç olmasını umuyoruz. Ve maç başladı.

……

Maça iyi başlayamadık. Koreli rakip nefes aldırmıyor. Topumuz filede kaldı. Badminton topu biliyorsunuz çok özel. Tüyleri kaz tüyünden. Yavaş gibi geliyor ama birim zamanda çok hızlanıyor. Bakkkkın!!!! Neslihan çok sert vuruyor topa, mermi gibi. Fileyi dedli geçti nerdeyse! Ama maalesef büyük şanssızlık!  Top dışarda seyirciler. Durum Dokuz Sıfır.

…….

Koreli sporcu topumuzu çok zor bir yere attı. Neslihan çok uğraştı ama topumuz gene gene filede kaldı. Durum On iki sıfır. Tabi Koreli rakibi çok güçlü. Bir çok turnuvadan madalyayla dönen bir sporcu. Kol kaslarına bakın. İnanılmaz. Gözleri de korkunç! Tam bir makina! Neslihan’ın ailesi de burda onlar da çok üzgünler.  Ama Neslihan bir türlü rakibine cevap veremiyor. Ağlıyor galiba. Ağlama Neslihan!

………..

Ve maçı kaybediyoruz. Hepimizin bundan sonra çok sıkı çalışması lâzım. Belediye başkanlarımızdan badminton sahaları kurmalarını rica ediyoruz. Bu dava burda kalmamalı. Kurtuluş Savaşı’nda mermi taşıyan kadınlarımız  olimpiyatlarda göz yaşı dökmemeli. Olsun Neslihan. Bu da geçer! Daha çok gençsin! Bir daha ki olimpiyatlarda madalya bizim. Şimdi erkekler serbest yüzme çeyrek finallerine geçiyoruz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: