el topo’dan bi sahne

21 Ekim 2014

Screen shot 2013-10-10 at 5.11.19 PMcemaat “koru bizi tanrım” diye alkışla tempo tutarken, genç rahibin önündeki yaşlı v alkolik rahip,  toplu tabancaya göstere göstere bir mermi yerleştirir. topu iki kere çevirir. cemaat tempoyu  arttırarak  delicesine haykırır. kalabalığa yaklaşmakta olan rahibi seyreden 7-8 yaşlarındaki çocuğu annesi tempo tutması için dürtükler.

yaşlı rahip kalabalığa, “tanrı bizi seviyor! tanrı bizi koruyor! eğer inançlı olursak bize bir şey olmaz!” diye haykırır. kalabalığın arasında dolaşmaya başlar. bir kadın silahı kapıp şakağına dayar. silahı kaptığı kadar tetiği hızlı çekemez. cemaatin endişeli gözleri kocaman açılır. bir yandan da sonucu beklerler. kadın tetiği çeker. silah patlamaz. demek ki tanrı bu kadını seviyordur.

yaşlı rahip “mucize!” diye bağırır. cemaat tekrardan tempo tutar. genç rahip donuk bir yüzle seyreder. silahı bir başka kadın alır. bu kadınsa tetiğe daha çabuk basar. yine silah patlamaz. yine yaşlı rahip “mucize!” diye bağrır. yine tempo tutulur. tanrının sevdikleri çoğalmaktadır.

genç rahip şaşkın bakışlar arasında tabancayı yaşlı rahipten alır. içindeki mermiyi çıkarır. cemaatten birinin belindeki fişeklikten bir mermi çekip silaha koyar. bir cüce sıraların üstüne fırlayıp silahı kapar, tetiğe basar. yine değişen bir şey olmaz. sonuç öncekiler gibidir. sahnenin başında tempo tutması için annesinin dürtüklediği çocuk kapar silahı bu sefer, gülümseyerek tetiğe basar. silah ateş alır. çocuğun kafası dağılır.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: