aynı oyuncaklar, farklı kokular

13 Kasım 2014

sen de çocukken benim oynadığım oyuncaklarla oynarmışın. o da! öbürü de! bir diğeri de! milyonlarcamız aynı oyuncaklarla oynarmışız meğer?

gel gör! hepimizin evinin kokusu, annelerimizin yaptığı yemeklerin lezzetleri farklıymış! odalarımızın duvarlarındaki izler,  mobilyalarımız, babamızın ses tonu, kardeşimizin huyu, kapılarımızdaki yorgunluk farklıymış.

çoğumuz aynı oyuncaklarla oynarken, oyunlarımızın birer parçası, sahnesi, ortamı, ruhu olan diğer şeyler çok çok farklıymış. o farklılıklarla, her birimizin oyuncakları farklılaşırmış meğer. aynı oyuncaklarla oyanasak da, aynı sosyal koşulları paylaşsak da, aynı iklimi yaşasak da her birimizin hatıraları, başkasıyla paylaşılamayacak kadar kendimize aitmiş. hepimizin ortaklıklarımızdan daha çok kendilikleri varmış.

peki birbirimizle konuşurken, otobüste yolculuk ederken, bir sinema fuayesinde, bir doğum günü partisinde, bir kürsüde, bir sahnede, bir kamera önünde nereye gidermiş o kendilikler? o kendiliklerden nasıl da vazgeçermişiz bir kalemde!

bir düş görürken, bir işle uğraşırken kısaca bir noktaya odaklanmışken geri gelen kendiliklerimiz, insan içine çıkınca hangi fare deliğine saklanırmış?

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: