İçimizdeki Kitleyi Aldırmak

04 Ekim 2015

424734_115381715256297_100003534074690_56051_2098888867_n

Ölü bir kadına işkence etmek. Ölü bir insanı herkesin gözü önünde bir araca bağlayıp sürüklemek. Ölü bir bebeği buzdolabında beklettirmek. Ölüleri ailelerine vermemek.

Özellikleri bir tek tanım, başlık altında toplayarak ölüyü ölülüğünden, yaşayanı yaşarlığından, evladı evlatlığından, anayı analığından, bebeği bebekliğinden v daha yolunbaşında oluşundan v masumiyetinden v diğer tüm gerçekliğinden koparmak. Farklılıkları ithamla, zanla tek bir kategori altında toplamak. Her değişik hissedişi, her farklı duyuşu aynı gerekçelerle itham etmek, zan altında bırakmak.

V bunu yapma gücünü de gerekçesini de kişiliklerini, farklılıklarını, özelliklerini feda ederek kitleleşmiş tribünlere gösteri yaparak gene o tribünlerden almak.

Ama asıl önemlisi, en önemlisi tribünlerdeki kitlenin karşısına dehşetle öfkeye kapılarak özelliklerini yitiren bir öteki tribün/bir öteki kitle inşa etmek.

Verilebilecek en iyi cevapsa özelliklerini feda ederek öteki bir kitleye dönüşmemek. Planı  bozmak. İçimizdeki kitleyi aldırmak. Bireylikten, kendilikten, kendine has olandan
asla taviz vermemek.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: